PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW Z KLAS I i II SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRÓBLEWIE PRZEDSTAWIAJĄCE

STACJE DROGI KRZYŻOWEJ PANA JEZUSA.

Bóg jest Miłością

MISJE ŚWIĘTE

W PARAFII ŚW. PIOTRA I PAWŁA      WE WRÓBLEWIE

30.04 -07.05 2023 r.

Tak Bóg umiłował świat,

że Syna swego Jednorodzonego dał,

aby każdy, kto w Niego wierzy,

nie zginął, ale miał życie wieczne.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,

którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,

a Ja was pokrzepię woła Jezus Chrystus.

Drodzy Bracia i Siostry!

Rodzino Parafialna!

Waszej parafii przypadła w udziale wielka łaska: Misje Święte, dni duchowej odnowy, zbliżenia      i przylgnięcia do Chrystusa poprzez: słuchanie Słowa Bożego; nabożeństwa misyjne; sakramenty święte.

Każdy z nas ma wiele okazji do spotkania              z Bogiem, ale często je zaniedbuje, skarżąc się na brak czasu lub na zmęczenie. Chrystus jednak szuka nas wytrwale, ponieważ do końca nas umiłował i chce, abyśmy odnowili z Nim naszą więź duchową, pogłębili naszą wiarę i umocnili się w miłości.

Dlatego przyjmijcie zaproszenie do udziału             w Misjach świętych!

Czym są Misje dla Mnie?

Umocnieniem: dla trwających przy Bogu.

Ulgą: dla samotnych lub cierpiących.

Światłem: dla człowieka młodego stojącego na progu dorosłego życia.

Pomocą: dla zagubionych na drogach życia.

Czemu służą Misje święte?

Mobilizacji do życia według wiary; pogłębieniu wiary u chrześcijan obojętnych; pozyskaniu dla wiary tych, którzy ją utracili. Misje są po to, abyś uczynił generalną naprawę swojego życia.

Sam Chrystus, który każdego z nas do końca umiłował, zaprasza nas wszystkich, abyśmy podjęli to dzieło i innym pomogli pojednać się                 z Bogiem i bliźnimi.

To sam Chrystus, który przyszedł szukać to, co zginęło, zaprasza tych, którzy wątpią, poszukują, są zrezygnowani i załamani duchowo, aby się                 w Nim na nowo odnaleźli.

Czego możesz spodziewać się po Misjach?

Przezwyciężenia grzechów, niewierności              i nałogów przez dokonanie rachunku sumienia.

Nawrócenia przez odbycie dobrej spowiedzi, może i generalnej.

Pojednania z bliźnimi przez przebaczenie sobie nawzajem wyrządzonych krzywd materialnych i duchowych.

Pojednania w małżeństwach i rodzinach rozbitych, zagrożonych rozbiciem, uregulowania związków niesakramentalnych.

Mamy jedno życie! Jakie ono jest teraz? Czy                        z takim życiem mogę spokojnie stanąć przed Bogiem? Co Mu mogę zaofiarować?

Nie zostawiajcie więc nierozwiązanych spraw na ostatnią chwilę życia.

Dlatego my, Misjonarze, już teraz prosimy Was wszystkich, o duchowe włączenie się                  w przygotowanie tych Misji świętych. Ofiarujcie Wasze modlitwy, Msze św., Komunie św., adoracje, dobre uczynki, cierpienia                                   i niedomagania w intencji Misji! Prosimy o to szczególnie osoby chore, samotne i cierpiące.

Niech Maryja, Dziewica Niepokalana, Matka Słowa Bożego, Jezusa Chrystusa – Jedynego Odkupiciela, nieustannie czuwa nad Wami.

Szczęść Boże!

Misjonarze Redemptoryści

My, Misjonarze Redemptoryści, prosimy Was, Drodzy Parafianie, o modlitwę:

za nas misjonarzy, za Waszą parafię, za Waszego Księdza Proboszcza, za Wasze rodziny.

Do codziennej modlitwy, dołączcie także poniższą modlitwę:

Modlitwa w intencji Misji świętych

Bądź błogosławiony Boże, nasz Ojcze, Stworzycielu nieba i ziemi. Prosimy Cię                   o błogosławieństwo dla misji, aby były dniami przemiany naszej parafii. Niech ten czas będzie dla wszystkich darem łaski i miłosierdzia.

Panie, Jezu Chryste, Królu wieków. Otwórz nasze umysły na Twoje słowa, abyśmy potrafili wprowadzać je w codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla naszych bliźnich.

Duchu Święty! Pomagaj misjonarzom, aby przez ich posługę zostało odnowione duchowe oblicze naszej parafii. Niech Boskie Słowo przez nich głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi                                               i wzmocni, uświęci i zbawi. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do Ojca, który nieustannie czeka na swoje dzieci. Spraw, abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha.

Maryjo! Matko Nieustającej Pomocy, bądź Matką tych Świętych Misji i razem z naszymi świętymi patronami wspieraj nas swoim wstawiennictwem                   u Boga.

Amen.

Drodzy Parafianie!

Św. Jan Paweł II mówił do nas tak:

Nie, nie zbawi nas żadna formuła, ale konkretna Osoba oraz pewność, jaką Ona nas napełnia: Ja jestem z Wami!

Nie trzeba zatem wyszukiwać „nowego programu”. Program już istnieje: ten sam co zawsze, zawarty w Ewangelii i w żywej Tradycji. Jest on skupiony w istocie rzeczy wokół samego Chrystusa, którego mamy poznawać, kochać i naśladować, aby żyć w Nim życiem trynitarnym i z Nim przemieniać historię, aż osiągnie swą pełnię                                w niebiańskim Jeruzalem.

Przygotujcie Wasze Serca

na Czas Miłosierdzia,