STRONA CMENTARZA PARAFIALNEGO

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ

Na cmentarzu parafialnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstała mapa i plany, sporządzane na podstawie danych
z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza. Na stronie znajduje się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie
i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki
i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Ten dział
w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.

ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW

W związku ze zmianą Wykonawcy odbierającego odpady komunalne z terenu gminy Wróblew, wprowadza się nowe zasady segregacji odpadów komunalnych na cmentarzach -  tzw. segregacja na DWIE frakcjeSZKŁO oraz ZMIESZANE ODPADY KOMUNALNE.

Cmentarze na terenie gminy Wróblew zostały wyposażone w pojemniki na szkło oraz  pojemniki na zmieszane odpady komunalne.

Do pojemników z napisem „SZKŁO” wrzucamy tylko i wyłącznie szklaną część znicza.

Natomiast, wszystko co nie jest szkłem, jest na cmentarzu odpadem zmieszanym i należy wrzucić to do pojemnika z napisem „ODPADY ZMIESZANE”.

Mam nadzieję, że powyższe zasady ułatwią segregowanie odpadów wytwarzanych na cmentarzu i pozwolą na uniknięcie mieszania frakcji.

Jednocześnie przypominam, że segregacja odpadów jest działaniem proekologicznym, mającym ogromny wpływ na ochronę środowiska, a prawidłowo wykonywana pozwala nie zwiększać kosztów funkcjonowania systemu odbioru odpadów, co ma bezpośrednie przełożenie na wysokość opłat ponoszonych przez każdego z nas.

Wójt Gminy
(-) Tomasz Woźniak

Poniższe zdjęcie stanowi telegraficzny skrót zasad segregacji odpadów:

PLAN CMENTARZA PARAFIALNEGO